بلاگ

چگونه لب هایی برجسته و جذابی داشته باشیم؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لب ها یکی از اعضای برجستهصورت هستند که حالت صورت را بیان میکنند. لبها جاذبهبی پایانی به صورت و لبخند زیبای شما میدهند و یکی از جذابترین قسمتهای بدن میباشند . تمایل به داشتن لبهای بزرگتر در میان مردم بسیارمحبوب شده است و برای به دست آوردن لب های برجسته و زیبا حتی به انجام جراحی نیز تن می دهند. با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد درباره راه های تقویت لب با دکتربابک ساعدی ، فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران  گفت وگو کرده است.

 

وی دراینباره می گوید : لب ها جزو اعضایی هستند که در زیبایی صورت شخص از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و همچنین به عنوان فاکتوری برای زیباتر شدن چهره ، افراد تلاش می کنند با توجه به اینکه از نظر زیبا شناختی فرد باید از برجستگی لب مناسبی برخوردار باشد بخصوص در ناحیه خطوط بالای لب ، برجستگی و قوام مناسبی را دارا باشد، برای افراد بسیاری رسیدن به این نوع از فاکتورها اهمیت دارد.

دکترساعدی خاطرنشان کرد:افتادگی در لب پایین و فرو رفتگی درلب بالای برخی از افراد به دلیل عوامل ژنتیکی ممکن است ، اتفاق بیفتد.

فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت اضافه کرد : با توجه به اینکه لب یکی از احساسیترین نقاط صورت است ، با افزایش سن، لبها، همه یا بخشی از ظاهر سالم و خوشفرم خود را از دست میدهند و دو طرف دهان نیز دچار افتادگی و چین و چروکهای عمودی میشود و لب ها قوام خود را از دست می دهند .

وی عنوان کرد : باید سازش فرم لب با قیافه ظاهری فرد و هماهنگی ان را پزشک یا جراح تایید نماید.هدف از برجسته و حجیم کردن لب، بازگرداندن حالت طبیعی، جذابیت و افزایش نسبی منطقهدهان است.

دکتر ساعدی بیان کرد : برخی از افراد به دلیل گرایش به مد تمایل به بزرگ تر کردن لب داشته و معمولا برای بر طرف کردن نقایص از روش های مختلف جراحی و غیر جراحی استفاده می کنند که در نتیجه عکس خواسته آنها حاصل خواهد شد لذا توصیه می شود هیچگاه اشخاص تصویر لب های فلان هنرپیشه یا سوپر استار را الگویی برای لب خویش قرار نداده و از متخصص نخواهند که دقیقا همان شکل و شمایل را برایشان ترتیب دهد زیرا باید فاکتورهای بسیاری جهت انجام این موارد در نظر گرفته شود که در برخی موارد امکان انجام وجود ندارد و می تواند در آینده برای فرد هم عوارض داشته باشد و هم باعث دلزدگی در فرد گردد .

دکترساعدی با بیان این نکته که " به طور کلی ایجاد برجستگی لب ها به صورت جراحی و غیر جراحی توسط متخصصان انجام می شود"، عنوان کرد:معروف ترین روش غیر جراحی جهت برجستگی لب ، تزریق ژل می باشد که در دنیا نیز  بسیار شایع است

فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت عنوان کرد : ژل ها به دو گونه هستند  ژل های دائمی یا غیر دائمی . ژل های دائمی به دلیل اینکه دارای عوارض بسیاری هستند در جهان روشی منسوخ شده هستند ولی ژل های غیر دائمی از جنس " اسید هیالورونیک " می باشند ، پزشکان اجازه تزریق آن را در لب را دارند و معمولا مدت ماندگاری تزریق ژل بر روی لب ها شش ماه الی یکسال است.

وی بابیان این نکته  که " از جمله روش های موقت نیز پروتز است که طرفداران کمی دارد "، اظهار کرد: غیر از روش تزریق ژل ، تزریق چربی هم راهکاری دیگری است جهت برجسته کردن لب که دارای جذب بالایی است و می تواند باعث رضایت افراد شود

این متخصص اظهار داشت : از جمله روش های جراحی جهت برجسته کردن لب ، پیوند چربی است . پیوند چربی بر روی لب می تواند ضخامت لب را تقویت نماید .

وی ادامه داد: جراحی لیفت نیز جهت برجسته کردن لب به طرق مختلف انجام می شود و معمولا از زیر بینی است، به گونه ای که اسکاری در زیر بینی ایجاد می کنند ودرافرادی که فاصله بین بینی و لب آنها زیاد است  یا طول لب بالای شان بلند است ، تقویت لب  بدین صورت انجام می شود .

دکتر ساعدی اظهار داشت : در برخی موارد نیز استفاده از مخاطات دهان برای تقویت بخش قرمزلب که اصطلاحا به آن  ؟؟؟؟؟  نیز گفته می شود استفاده می شود که جزو روش های جراحی هستند که دارای نتایج خوبی نیز هستند .

وی در پایان گفت : افرادی که سابقه تبخال دارند درصورت انجام اعمال جراحی برای برجستگی لب باید به پزشک اطلاع داده و  داروی ضد تبخال قبل از جراحی استفاده کنند زیرا باعث شیوع تبخال می شود .